Telecomunicații și tehnologii informaționale
Vineri, 30 Ianuarie 2009 10:12
TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGII INFORMAȚIONALE
Nume
Grad didactic
Cursuri predate / Aplicaţii
Daniela Tărniceriu
Profesor dr.ing.
Prelucrarea digitală a semnalelor
Analiza statistică a semnalelor
Compresie şi criptare
Ion Bogdan
Profesor dr.ing.
Mobile Communications
Comunicaţii mobile
Managementul reţelelor de comunicaţii mobile
Adriana Sîrbu
Profesor dr.ing.
Programarea calculatoarelor şi limbaje de programare 1
Programarea calculatoarelor şi limbaje de programare 2
Irinel Casian-Botez
Profesor dr.ing.
Comunicaţii optice
Circuite şi dispozitive pentru microunde
Tehnici avansate de proiectare a sistemelor de radiocomunicaţii
Petruţ Duma
Profesor dr.ing.
Centrale telefonice electronice
Microcontrolere
Radu Bozomitu
Profesor dr.ing.
Introducere în comunicaţii
Radioemiţătoare
Luminiţa Scripcariu
Conferenţiar dr.ing.
Introducere in comunicatii
Reţele de calculatoare şi sisteme de operare
Baze de date
Retele de calculatoare de arie larga si securitatea datelor
Radu-Florin Damian
Conferențiar dr.ing.
Optoelectronică
Utilizare Internet
Dănuţ Burdia
Conferențiar dr.ing.
Analiza asistată de calculator a circuitelor electronice
Limbaje de descriere hardware
Proiectarea asistată de calculator a sistemelor digitale
Instrumente şi inginerie soft pentru microelectronică
Ciprian Comșa
Conferențiar dr.ing.
Lucian Trifina
Șef lucrări dr. ing.
Transmiterea şi codarea informaţiei
(laborator)
Prelucrarea digitală a semnalelor
(laborator)
Analiza ststistică a semnalelor
(laborator)
Decizie şi estimare în prelucrarea informaţiei
(laborator)
Daniela Ionescu
Şef lucrări dr.ing.
Tehnologie electronică
Compatibilitate electromagnetică
Nicolae Cleju
Șef lucrări dr. ing.
Felix Diaconu
Șef lucrări dr. ing.
Analiza asistată de calculator a circuitelor electronice
(laborator)
Sisteme de comunicaţii
(laborator)
Iolanda Alecsandrescu
Șef lucrări dr. ing.
Programarea calculatoarelor si limbaje de programare
(laborator)
Daniel Mătăsaru
Șef lucrări dr. ing.
Reţele de calculatoare şi sisteme de operare
(laborator)
Monica-Claudia Dobrea
Șef lucrări dr. ing.
Programarea calculatoarelor și limbaje de programare 1
(laborator)
Programarea calculatoarelor și limbaje de programare 2
(laborator)
Ana-Mirela Rotopănescu
Asistent dr. ing.
Back
Ultima actualizare în Miercuri, 30 Ianuarie 2019 13:13